Posted on: 29 lutego 2020 Posted by: Redakcja Suplime Comments: 0
jak wzmocnić paznokcie

Zadbany wygląd to nie tylko schludny ubiór oraz czystość ciała, ale też mocne i wypielęgnowane paznokcie. Nie każda z nas może jednak pochwalić się pięknymi dłońmi. Łamliwa płytka i rozdwajające się końcówki paznokci to problemy wielu pań. Poniżej przedstawiamy kilka skutecznych sposobów, które pomogą sobie z nimi poradzić!

Jak wzmocnić paznokcie domowymi sposobami?

Wiele zabiegów wzmacniających paznokcie od zewnątrz możesz wykonać samodzielnie w domu. Domowe sposoby na mocne paznokcie wykorzystują zazwyczaj produkty dostępne, niedrogie i łatwe w użyciu. Ich skuteczność zależy jednak od naszej wytrwałości w regularnym stosowaniu. Aby nasze paznokcie były mocne i gładkie nie wystarczy pojedyncze zaaplikowanie wymienionych poniżej metod. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i być systematycznym.

Kąpiel w majonezie

Chociaż wykorzystanie majonezu w pielęgnacji dłoni może wywołać początkowo zdziwienie, rozbawienie czy też degustować, ma on naprawę pozytywny wpływ na kondycję skórek i paznokci. Majonez posiada w swoim składzie jaja i oliwę, których składniki odżywiają i nawilżają dłonie. Aby domowa maseczka z majonezu na paznokcie przyniosła spodziewany efekt, warto stosować ją 2-3 razy w tygodniu przez co najmniej miesiąc. Cały zabieg powinien trwać ok 10-15 minut. Następnie majonez z paznokci trzeba spłukać ciepłą wodą. Niektóre panie stosują majonez nie tylko jako kurację paznokci, ale też jako odżywczą maskę na włosy.

oliwa i cytryna na paznokcie

Ciepła oliwa i cytryna

Domowe zabiegi z wykorzystaniem ciepłej oliwy i soku z cytryny również mają korzystny wpływ na stan skórek i paznokci. Cytryna posiada właściwości wybielające, a dodatkowo utwardza płytkę paznokci, chroniąc je przed uszkodzeniami i zapobiegając ich łamaniu. Natomiast zawierająca witaminę E oliwa, nawilża i wygładza skórki. Aby przygotować taką kąpiel dla dłoni z oliwy i cytryny,  wystarczy podgrzać oliwę, dodać do niej sok z cytryny i zanurzyć palce w mieszance na około 15 minut. Przy zabiegu z ciepłą oliwą trzeba uważać, aby nie poparzyć rąk i nie pobrudzić odzieży lub obrusu, ponieważ plamy mogą być trudne do usunięcia.

Czosnek i cebula

Zarówno czosnek, jak i cebula wyróżniają się intensywnym nieprzyjemnym zapachem, dlatego zabiegi z ich wykorzystaniem warto zaplanować w czasie weekendu lub urlopu. Niemiły dla nosa zapach wynagradzają właściwości obu produktów, nie tylko podczas infekcji, ale również w przypadku problemów z paznokciami. Czosnek to prawdziwa skarbnica witamin, aminokwasów i minerałów. Dzięki temu, doskonale wzmacnia kruche i rozdwajające się paznokcie. Poza tym, domowy preparat na wzmocnienie paznokci z czosnku działa antybakteryjnie i przeciwgrzybicznie, dlatego jeżeli Twoje dłonie i paznokcie zostały zainfekowane, możesz wspomóc się taką kuracją. Środek, który będziesz nakładać na paznokcie możesz stworzyć mieszając posiekany czosnek z odżywką. Żeby był skuteczny, musisz odczekać ok 7-10 dni, aż mikstura się „przegryzie”. Czosnek na paznokcie można też stosować bezpośrednio, wcierając rozgnieciony ząbek w płytkę, ale w tym przypadku doznania zapachowe będą zdecydowanie mniej przyjemne. Cebula ma podobne działanie na paznokcie jak czosnek. Wzmacnia je, a przy okazji działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Zetrzyj cebulę na tarce i wcieraj ją w paznokcie lub wydrąż w niej dziurę, a następnie umieść w niej palce. Domowe sposoby na mocne paznokcie z wykorzystaniem cebuli lub czosnku nie należą może do najprzyjemniejszych, ale wykazują dużą skuteczność działania.

Profesjonalne zabiegi u kosmetyczki

Oprócz, domowych sposobów na mocne paznokcie, mamy do dyspozycji również profesjonalne zabiegi w salonie kosmetycznym. Specjalistyczne produkty umożliwiają intensywną regenerację, dlatego warto z nich skorzystać, jeżeli tylko masz taką możliwość. Do najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych na dłonie i paznokcie należą:

  • zabieg parafinowy
  • manicure japoński
  • peeling w połączeniu z maseczką o intensywnym działaniu

dieta na mocne paznokcie

Wzmocnienie paznokci od wewnątrz

Domowe i profesjonale zabiegi kosmetyczne na paznokcie są niezwykle pomocne. Żeby jednak cieszyć się pięknymi i mocnymi paznokciami nie wolno zapominać o odpowiedniej diecie. Witaminy i pozostałe wartościowe składniki odżywcze najlepiej jest przyjmować w naturalnej postaci, przede wszystkim jedząc owoce i warzywa. Czasami dobrze jest też wesprzeć się suplementami dedykowanymi właśnie osłabionym, łamiącym się i rozdwajającym końcówkom paznokci.

Jakie witaminy wzmocnią słabe paznokcie?

Jeżeli chcesz się cieszyć zdrowymi i mocnymi paznokciami, w Twojej diecie nie może zabraknąć:

  • witaminy z grupy B
  • witaminy E
  • witaminy A
  • witaminy C