Posted on: 4 marca 2020 Posted by: Redakcja Suplime Comments: 0
czy hybryda niszczy paznokcie

Lakiery hybrydowe cieszą się popularnością od wielu lat, dzięki nim dłonie oraz paznokcie wyglądają na zadbane. Poza tym, lakier można nałożyć na paznokcie nie tylko w salonie kosmetycznym, ale też we własnym domu, jeżeli tylko posiadamy odpowiedni sprzęt. Manicure hybrydowy jest trwalszy niż tradycyjny, co sprawia, że jest on jedną z najczęściej wybieranych usług kosmetycznych wśród polskich kobiet.

czy hybryda niszczy paznokcieCzy hybryda niszczy paznokcie?

Same lakiery hybrydowe nie niszczą paznokci, wpływ na płytkę paznokcia może mieć jedynie przygotowanie do położenia lakieru. Jeśli płytka jest delikatna, zbyt cienka, łamiąca się lub była wcześniej zniszczona, efekt manicure hybrydowego będzie nietrwały, a stan płytki faktycznie może się pogorszyć. Zdarza się, że struktura płytki paznokcia może się zniszczyć przez złe przygotowanie przed rozpoczęciem malowania. Nieumiejętne piłowanie może pogorszyć stan płytki. Sprawi, że paznokieć po zdjęciu lakieru hybrydowego będzie zniszczony, płytka będzie cienka  i może rozdwajać się. Winą takiego stanu nie jest sam lakier, lecz tak zwane „przepiłowanie” paznokcia pilnikiem.

Bezpieczne usuwanie hybrydy

Lakier hybrydowy można usunąć na kilka sposobów. Tak samo jak w przypadku położenia lakieru, można go zdjąć w domu. Jednym sposobem na usuwanie hybrydy jest pilnik, najlepiej o gradacji 180. Należy usunąć lakier, aż do bazy w przypadku planowania kolejnego manicure, a jeśli nie – usunąć wszystko, a na końcu spolerować polerką do paznokci. Jest to jedyny sposób na usunięcie hybrydy bez acetonu, a przy okazji jest najbezpieczniejszy i powoduje najmniej uszkodzeń.

Aceton to kolejny sposób na usunięcie lakieru. Wystarczy delikatnie spiłować pilnikiem top, a następnie zawinąć paznokcie w folię aluminiową z wacikiem, nasączonym acetonem. Po 20 minutach należy zdjąć folię, a resztki lakieru delikatnie usunąć. Następnie trzeba użyć bloku polerskiego, aby płytka wyglądała na zadbaną. Należy być ostrożnym, ponieważ w niektórych przypadkach długotrwałe użycie acetonu powoduje, że paznokcie zawijają się w kształcie litery „C”.

Hybrydę z paznokci można zdjąć także za pomocą specjalnego remover hybrid, który przeznaczony jest specjalnie do lakierów hybrydowych. Zawiera on mniejszą ilość acetonu, co sprawia, że nie wpływa tak drastycznie na płytkę, jak sam aceton. Produktu używa się tak samo jak acetonu.

regeneracja paznokci po hybrydzieRegeneracja paznokci po hybrydzie

Regeneracja paznokci po hybrydzie to czasem kilkumiesięczny proces. Aby wspomóc paznokcie, warto zadbać o nie zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz. Jest to niezwykle ważne, ponieważ w takim połączeniu paznokcie w najszybszy sposób powrócą do zdrowego wyglądu. Regeneracja paznokci po hybrydzie to nie tylko dbanie o paznokcie, ale także o kondycję wokół nich. Po zdjęciu paznokci warto położyć bazę proteinową lub witaminową, która zawiera witaminę E. Warto wcierać w dłonie różnego rodzaju olejki między innymi rycynowy, olej ze słodkich migdałów lub oliwa z oliwek. Warto od czasu do czas robić sobie olejowanie na ciepło lub na zimo. Dzięki temu płytka będzie odżywiona oraz dobrze nawilżona. Ulubiony olejek wystarczy podgrzać w mikrofali lub rondelku, a następnie zamoczyć w nim dłonie na około 20 minut. W przypadku olejowania na zimno należy wcierać kilka kropel olejku dwa razy dziennie w płytkę paznokcia oraz skórki. Dzięki takim zabiegom płytka szybciej wraca do upragnionego stanu.

Odpowiednia dieta oraz suplementacja jest równie istotna. Dieta pełna witamin pomoże powrócić do dawnego stanu paznokci, a suplementy z witaminami z grupy B, biotyną oraz skrzypem wzmocnią płytkę oraz przyspieszą wzrost.

Na rynku obecnie dostępne są różnego rodzaju odżywki w postaci lakierów, które zabezpieczają płytkę przed rozdwajaniem się oraz wzmacniają ją. Warto połączyć odpowiednią dietę wraz z odżywką oraz olejowaniem.  Wtedy efekt będzie najszybciej zauważalny. Należy pamiętać, że regeneracja paznokci po hybrydzie to nie tylko dbanie o płytkę, ale także o skórki oraz dłonie.

Podsumowanie

Paznokcie hybrydowy to niezwykle wygodny oraz w miarę szybki zabieg, który sprawia, że dłonie oraz paznokcie wyglądają schludnie oraz na zadbane. Zabieg można wykonać samodzielnie, ale należy pamiętać o zasadach wykonywania go. Nie powinno się przepiłowywać paznokcia, a ściąganie lakieru najlepiej wykonać bez acetonu. Gwarantuje to, że płytka będzie najmniej uszkodzona, a późniejsza regeneracja paznokci po hybrydzie będzie skrócona. Warto pamiętać, aby dbać o paznokcie przed zabiegiem, po oraz w trakcie, aby paznokcie przez cały czas były mocne oraz zdrowe.