Posted on: 29 marca 2020 Posted by: Redakcja Suplime Comments: 0
najbardziej stresujące zawody świata pilot

Każdy z nas pracując, zmaga się ze stresem. Jedni są na niego bardziej odporni od drugich. Często zdarza się, że z jego powodu zmieniamy miejsce zatrudnienia na takie, które go nam zaoszczędzi. Warto mieć na uwadze fakt, iż każdy podchodzi indywidualnie do walki ze stresem. Pomówmy jednak o osobach, dla których stres jest częścią zarówno życia osobistego, jak i pracy. Na podstawie raportu przeprowadzonego przez serwis prnewswire.com opiszemy najbardziej stresujące zawodu na świecie.

Top 5 najbardziej stresujących zawodów świata

najbardziej stresujące zawody żołnierz1.Personel Wojskowy

– mowa tu ogólnie o osobach pracujących w wojsku. Głównie o żołnierzach biorących czynny udział w walce. Wyobraźcie siebie kilkaset kilometrów poza domem pośrodku ruin zniszczonego miasta. Wokół słychać strzały, nie kiedy wybuchy. Waszym obowiązkiem jest wykonać zadanie. Tylko od ciebie zależy, co się stanie dalej. Możesz uciec w obawie o śmierć, wtedy zostaniesz dezerterem i splamisz swój honor. Jeśli zostaniesz, możesz zginąć, ale podejmując tę pracę, znałeś ryzyko. Co, gdy jesteś z drugim żołnierzem, który umiera na twoich oczach? Jak zareagowałbyś na śmierć drugiego człowieka? Czy byłbyś w stanie wytrwać na tym stanowisku, gdzie jesteś wręcz zalewany falami stresu? Tak wygląda służba obrońców naszych narodów. Nawet gdy nie uczestniczą w misji, często przeżywają traumy, spowodowane tym, co przeżyli. Każdy może powiedzieć, że to pociągnięcie za spust jest łatwe, lecz naprawdę nie wszyscy są w stanie to zrobić.

najniebezpieczniejsze zawody świata strażak

2.Strażak

– mundur będzie nam towarzyszy przez jeszcze kilka miejsc, lecz teraz skupmy się na osobach, którymi chcieli stać się wszyscy chłopcy. Walka z ogniem na pierwszy rzut oka nie wygląda trudno. Przecież nie raz uczestniczyłeś w zabawie przy ognisku, które zgaszono wiadrem czy kilkoma wody. Co powiesz, kiedy takiego ognisko będzie wielkości lasu albo domu? Prawdopodobnie będziesz stał w bezruchu sparaliżowany strachem. Z takim trudem walczą strażacy. Muszą wstąpić w otchłań płomieni, do miejsc, w których w każdym momencie coś może pójść nie tak. Idziesz przed siebie, widząc wyjście z budynku, aż nagle zapada się na ciebie sufit lub zarywa pod tobą podłoga, a może będzie to spadające drzewo w ginącym lesie. Nigdy nie masz pewności czy wrócisz z akcji ratunkowej. Tak wygląda życie jednych z największych bohaterów świata codziennego.

najbardziej stresujące zawody świata pilot

3.Pilot linii powietrznych

– za mundurem panny sznurem, a w mundurze człowiek, który jest odpowiedzialny za życie setek ludzi. Jego zadanie może wyglądać banalnie. Przewieź ludzi z punktu A do punktu B. Warto dodać jeszcze pracę na wysokości 10 km oraz obowiązek sterowania wielotonową konstrukcją z ogromną ilością przycisków i ekranów. Niektórzy boja się samego lotu samolotem a co dopiero pilotować nim. Sam pilot wydaję się dosyć prestiżowym zajęciem, lecz w gratisie dostaję masę stresujących elementów. Jednym z nich jest sam fakt, że latasz maszyną, która może się zepsuć, druga to warunki atmosferyczne, od których zależy czy skończysz swój lot. Nie zapomnijmy o atakach terrorystycznych, dla których samolot wydaje się łatwym celem. Jednym słowem latające pudło pełne stresu.

najbardziej stresujące zawody policja

4.Funkcjonariusz policji

– ostatni służbista w tym rankingu najbardziej stresujących zawodów. Walka z przestępczością to nie przelewki. Groźne akcje, strzelaniny i pościgi brzmią jak świetne kino akcji, lecz dla policjantów do ogromny i wciąż narastający stres. Goniąc złoczyńcę, nigdy nie wiesz, czy nie zastawiono na ciebie pułapki. Robisz nalot na dziuplę i przypadkowo zarażasz się wirusem od narkomana. Obstawiasz imprezę, na której pojawiają się agresywni uczestnicy. W tej pracy nigdy nie jesteś bezpieczny.

najbardziej stresujące zawody koordynator

5.Koordynator wydarzeń

– po przeczytaniu pierwszych czterech opcji może wdawać się błahym zawodem. Nawet nie wiecie, jak bardzo się mylicie. Praca jako koordynator to sam stres. Na waszej głowie leżą wszystkie obowiązki, jeśli coś pójdzie nie tak, wina spada na was. Wyobraźcie sobie ogromny stadion, teraz musicie tylko zorganizować wydarzenie dla kilkuset tysięcy osób, w tym załatwić rozrywkę, gastronomię czy zadbać bezpieczeństwo. Elementów jest tak dużo, że aż ciężko, żeby o czymś nie zapomnieć, a wtedy następuje istna katastrofa.

Nowe spojrzenie na rynek pracy

Poznaliście 5 najbardziej stresujących zawodów. Teraz porównajcie swoje codzienne obowiązki do ich zadań. Czy nadal uważacie waszą pracę za bardzo stresującą? Jak wy zachowalibyście się na stanowisku wyżej wymienionych osób? Oczywiście nie wolno brać tych słów na serio, lecz warto pamiętać, że istnieją osoby, które poświęcają swoje życie, abyśmy byli bezpieczni, zdrowi czy też mieli zapewnioną rozrywkę na najwyższym poziomie.